Ринок зброї "Під Арсеналом"

Ukraine, Lviv: Ринок зброї “Під Арсеналом”

Цього місяця у нашому місті з’явилась нова цікава туристична точка – фестиваль вуличної їжі, який діє на постійній основі. Як не складно здогадатись із назви – знаходиться ринок стрітфуду під музеєм зброї “Арсенал”, займаючи усю площу цокольного поверху будівлі. У соцмережах лише й мова про це відкриття, тож пропустити його повз свою увагу я просто не змогла.

Йдемо по вулиці Підвальній, коли нас перехоплюють промоутери і запрошують завітати на фестиваль. На подвір`ї музею встановлені кілька пустуючих яток (і не дивно, зима на носі, холодно тут). Біля входу декілька чоловіків смажать м`ясо і запрошують скуштувати 100% яловичину. Мій товариш жартома перепитує чи є в наявності 137%. Обіцяють завезти :)

Минаємо браму і опиняємось всередині. Перше враження – по носі б`є змішаний запах морепродуктів та різної їжі, чесно кажучи, не дуже приємний. Хоча за хвилин 10 до нього звикаєш і перестаєш особливо помічати. Вздовж приміщення простягаються 2 ряди з ятками. Із кожної , як у кіно, закликають продавці, пропонуючи скуштувати свій товар. Чесно кажучи, у мене чомусь виникає асоціація із кварталом червоних ліхтарів (не в образу) :)

IMG_1421

Очі розбігаються від розмаїття пропозицій: тут і вареники, і напої, і десерти, і сири, і закрутки, і багато багато іншого. Між двома рядами продавців знаходяться м`які крісла, столики, стільці, тож тут цілком ідеальне місце для швидкого перекусу чи зігрівання під час морозів.

IMG_1466

Наскільки мені відомо, ринок позиціонує себе як місце, де кожен фуд-стартапшик може спробувати втілити свій проект у життя, орендуючи невеличку площу для збуту свого товару. У мене ж склалось враження, що тут наразі присутні лише представники розкручених закладів громадського харчування.

З речей, які мені сподобались можна відмітити вітрину з сирами. Я проживаю неподалік центру, але мені справді складно знайти тут свіжу рікоту чи моцарелу, тому перед наступним кулінарним експериментом я обов`язково забіжу сюди.

IMG_1425

Гарно оформлений стенд із шоколадом: просто та симпатично.

IMG_1445

А от торти не вразили. Стандартна випічка, яка приїлась іще з 90-х.

IMG_1428

IMG_1427

Тут же круасани та хліб. Їх мало, кажуть, розібрали із самого ранку (ми прийшли в обід).

IMG_1432

IMG_1437

Стенд невідомого мені закладу “Софі”. Жаб`ячі лапки нагадують страву з бістро. Вигляд мені не сподобався.

IMG_1450

А от у цього хлопчика вибір був не дуже великий, але подача акуратна і симпатична. Кіш та тістечка викликають бажання їх їсти.

IMG_1475

IMG_1476

IMG_1477

Ще одна Львівська новинка – бар “Мушлі”. До цього стенду постійно черга. Не дивуюсь, львів’ян не так часто тішать нормальними морепродуктами за більш-менш демократичними цінами.

IMG_1483

IMG_1480

Усім було цікаво чи це справжня монашка, але спитати ніхто не наважився. Певно це єдина фішка цього куточка, адже сервірування та вибір – повний провал.

IMG_1463

Львівські пляцки якось розчарували. Або ж їх ніхто сьогодні не купував і штруделі втратили апетитний вигляд (навіть фотографувати не стала). Ну хоч сирник виглядає порядно.

IMG_1488

Цей хлопець за стендом під назвою “борода” пропонував крем-брюле. Обов`язково мушу спробувати наступного разу.

IMG_1478

А тут мені просто сподобалось оформлення торгового місця. Воно кльове! На жаль спробувати усе за раз шлунок не дозволяє :)

IMG_1456

І, врешті, мій фаворит – “Львівська Алхімія”. Якби я вживала алкоголь, я б зупинилась тут надовго :) По-перше, тут дуже кльовий вигляд стенду, сюди просто цікаво підійти і подивитись на бульбашки у різнокольорових мензурках. По-друге, хлопці, які працюють на стенді дуже природньо вписуються у роль: позують на камери, жартують, охоче спілкуються із покупцями. Одним словом:  їм або добре платять, або вони направду кайфують від роботи :)

IMG_1468

IMG_1467

IMG_1472

IMG_1471

Ще кілька знимок

IMG_1423
До речі, світло тут дуже приглушене, тож над знимками довелось попітніти, щоб хоч якось ловити різкість без спалаха.

IMG_1485

IMG_1455

IMG_1454

IMG_1452

IMG_1442

IMG_1440

IMG_1438

Висновки

“Ринок зброї під Арсеналом” – безумовно позитивна новинка (сподіваюсь, вона не впливає на експонати музею :)) Тут можна знайти свіжі сири чи м`ясо, сюди можна забігти за хрусткими круасанами зранку перед роботою, тут можна зігріватись гарячим чаєм, а звичайний студент тут може цілком спокійно поїсти. З іншого боку, я бачу ринок як ще одну фішку для туристів і, швидше, місце, де Львівські мережі рекламуюють свої заклади, яких у Львові стало настільки багато, що у нас почав вироблятись на них імунітет. Ще одне питання, яке мене цікавить – наскільки довговічний цей проект. Хоча, зважаючи, на кількість відвідувачів, у нього є всі шанси успішно функціонувати не один рік.

Categories: Lviv, Tasty Places, Ukraine