IMG_2325

Про справжнє італійське Gelato

Пам’ятаєте, я розповідала про Паризьке найсмачніше морозиво, яке коли-небудь куштувала? Так от, забудьте про те, що я писала і їдьте за справжнім морозивом в Італію :) Адже коли є з чим порівняти, різниця стає досить чуттєвою.

IMG_2324

У Парижі мені дуже сподобались розмаїття та насиченість смаків морозива. Воно смачне, так, але коли куштуєш італійське gelato, то перша думка, яка у Вас з’являється – “Воно натуральне!”. Я великий прихильник фісташок та ванілі, і саме тут я зрозуміла, що вперше їм морозиво дійсно із натуральних свіжих інгредієнтів, із справжніх фісташок, із заварним кремом чи шоколадом. Жодного натяку на емульгатори та підсилювачі смаку. Хіба таке можливо?

IMG_2333

Скільки я відвідала “Джелатерій”, а от не зустріла якихось екзотичних смаків. Переважно – це шоколад, горіхи, амарена, ваніль, фісташки, дзуппа інглєзе (десерт з заварним кремом). Цей факт ще раз переконує мене в тому, що хімію у десерти тут навряд чи додають . Цікаво, чи змінюється асортимент у різні сезони?

IMG_2325

Зазвичай, заклади із морозивом не дуже великі, з кількома вітринами, столиками і стільцями. Я пофотографувала джелатерію  Stella Marina, що у місті La Spezia. Власне, якраз маленьке кафе, куди зручно просто забігти, узяти морозиво і побігти далі – розглядати місто.

IMG_2337

IMG_2338

Єдина річ, яка мене засмутила в італійському морозиві – вафельки :) Я дуже люблю масивні стаканчики, але, підозрюю, що тут їх надають для великих порцій. Я ж завжди замовляла 2 кульки, тому що більше в мене просто не влазило :) До речі, це не такі 2 кульки як у нас. Тут просиш 2 і тобі кладуть 4 :)

IMG_2330

А ще у джелатеріях дуже часто можна побачити десерти з морозива: торти, тістечка тощо.

IMG_2334

Я, мабуть, просто об’їлась солодким, тож спробувала лише 1 тістечко, але воно мене якось не вразило. Наступного разу треба повторити спробу. До слова, якось мені зустрічався блог однієї американки, яка складала цілий путівник по джелатеріях Риму. Сподіваюсь, що одного дня, я зможу зробити щось подібне.

IMG_2345

А Ви їли справжнє італійське морозиво? Як Вам враження? Які смаки найбільше Вам сподобались? Діліться у коментарях :)IMG_2344

Categories: Italy, North, Tasty Places