IMG_0566

My typical food in Paris

У цьому пості я розповім про буденну їжу у Парижі, яку можна зустріти на кожному кроці і яка є доступною для простої пересічної людини. Можливо, для когось ці страви звичні і нічим не оригінальні, але я дозволила собі закрутити з ними короткий роман і сповна отримати від нього задоволення.

IMG_0550
Кожен Паризький ранок починається із випічки. Чим раніше Ви прокинетесь і дістанетесь до найближчої пекарні чи кондитерської – тим краще для Вас. Вибір зазвичай дуже великий і смачний, а самі вироби просто тануть у роті.

IMG_0159
Я обожнюю солодке, тож фотографувала переважно його.

IMG_0548

IMG_0549

IMG_0552

Варто завітати в магазин із сирами. Тут же продають на розлив свіжі йогурти та молочну продукцію. Зазвичай у суботу зранку тут черги – усі запасаються смакотою.

IMG_0564

Ви можете зайти на будь-який форум і всюди побачите одне й те саме застереження – “не купуйте додому сири! Камамбер засмердить усю валізу”. Але як можна слухати такі поради, коли перед тобою такий великий і цікавий вибір.

IMG_0565

Найсмішніше згадувати ситуацію, коли дорогою додому, ми зупинились в готелі у Кракові і здали валізи в камеру схову (така собі маленька кімнатка з поличками). Коли ми повернулись по речі – запах сирів було чути вже біля дверей самої кімнати. На диво нам ніхто нічого не сказав :)

IMG_0566

Біля сирних магазинчиків зазвичай розташовуються і винні лавочки, де вибір є досить пристойним.
IMG_0570

Тут є окремий стелаж для рожевого вина.

IMG_0571

Але найбільше мене вразив продавець (на жаль, на фото він лише зі спини). Дядечко років за 40, типовий француз, з фартушком і в нарукавничках. Уважно вислухав наші побажання, швиденько знайшов фляшку вина і віддав подрузі зі словами “Це тобі”. Опісля уважно подивився на мене, знайшов інший сорт і сказав: “А це тобі!”. Цікаво, чи керувався він чимось при виборі, чи просто демонстрував індивідуальний підхід? Але все рівно було дуже приємно :)

IMG_0572

Лавочки з фруктами також не залишають байдужими. Ми ловили момент і об`їдались інжиром.
IMG_0555

Якщо матимете можливість – потіште себе свіжими середземноморськими морепродуктами. Я от досі мрію спробувати морського їжака.
IMG_0486

IMG_0487

Неподалік від дому зустрівся отакий магазинчик з кошерним м`ясом

IMG_0154 

А це типовий обід французького студента. Однак він завжди свіжий, хрусткий і смачний. Мені він так і не зміг набриднути за 4 дні у Парижі.
IMG_01652

В один із останніх днів нашої мандрівки, ми блукали вуличками і натрапили на ярмарок із ласощами. Тут продавались різноманітні лікери
IMG_0416

Розмаїття сирів, цукерок, нуги

IMG_0417

І,звісно, одна із візитних карток французької випічки – макаруни.

IMG_0419

Про їжу у Парижі можна розповідати ще дуже довго, особливо, якщо поїздка не бюджетна і є можливість прогулятись найкращими ресторанчиками. У нас же цього разу був студентський варіант, але я вважаю, що він не пасе задніх і є дуже навіть романтичним. Мені було солодко і смачно, а до Парижа я мрію повернутись ще не один раз.

Categories: France, Paris, Tasty Places