IMG_04902

France, Paris: Les 2 moulins

Гадаю, що кожен, подорожуючий до Парижа, турист, який коли-небудь переглядав та полюбив кінострічку “Амелі”, вважає своїм обов`язком відвідати кав`ярню “Les 2 moulins”.  Адже саме у знаменитих “Двох млинах” на Монмартрі працювала головна героїня фільму.

Ми не стали виключенням – прогулялись до будинку, де жила романтична Амелі, зазирнули у магазинчик, де дівчина купувала фрукти, а також завітали до неї на роботу.

Зізнаюсь, ми просто узяли цілий маршрут по кінострічці  з путівника і неспішно насолоджувались старенькими вуличками. Спершу дійшли до будинку, де мешкала Амелі та оглянули магазинчик “у Алі” (у фільмі він належить місьє Коліньйону). На сторінках путівника стверджувалось, що господар магазина радісно вітає туристів. А ще, саме тут, режисер стрічки, придбавши шоколадку відомої французької марки, придумав однойменне прізвище для головної героїні – “Пулен”. Що ж, ані власника, ані шоколадки ми тут не знайшли :)

IMG_0470

IMG_0472

Біля каси сиділа жінка у паранжі, яка увесь час розмовляла по телефону, на поличках лежали найнеобхідніші продукти, а стіни прикрашали вирізки  із газет.

IMG_0469

Одним словом, нічого особливого. Хоча стелаж зі спеціями мене таки зачепив.

IMG_0474

IMG_0477

IMG_0475

Далі ми спустились на наступну вулицю та повернули до “Двох млинів”.

IMG_0489

Перше враження – усе як у кіно! Та сама барна стійка, ті самі столики, лишень кількість відвідувачів змушує повернутись у реальність.

IMG_0492

Замість мадам Сюзан між баром та кухнею бігає симпатичний високий француз років за 30. Офіціанти, здебільшого чоловіки, одягнені у темний зручний одяг. За столиками знову багато азіатів, які їдять якісь салати.

 

Інтер`єр

Нас зустрічає хостес і садить за кілька метрів від столика, де збирав на палець цукор Матьє Касовіц. Щоправда, скляної перегородки, на якій Амелі писала меню, немає. Шкіряні диванчики, дерев`яні стільці та маленькі столики знаходяться досить близько одне від одного, однак, як не дивно, у мене такий невеликий особистий простір не викликав дискомфорту. До речі, Вікіпедія стверджує, що інтер`єр у цьому закладі не змінювався з 1950-х років.

IMG_0519

IMG_0522

Загалом кав`ярня досить невелика, однак дуже вдале дзеркало на усю стіну, яка відгороджує кухню, візуально значно збільшує простір.

IMG_0494

Навколо присутні дрібні вінтажні аксесуари: лампи, радіо тощо.

IMG_0495

У туалеті, де у кінострічці знаходилась телефонна будка, вмонтована скляна вітрина. Тут розставлені різні аксесуари з фільму: нічна лампа у вигляді свині, фото з гномом, плакати, меню…

IMG_0512

 

Страви

Я б не сказала, що меню цього закладу вирізняється певною тематичністю. Тут можна замовити як повноцінний обід, так і смачний десерт. Ми не встигли зголодніти, тож обмежились двома кавами, чаєм та крамблом.

IMG_0505

Моя подруга Оля вирішила спробувати каву по-французьки з кальвадосом (яблучна горілка). Допити дівчина її не змогла, підсумувавши, що нічого гидотнішого в житті не куштувала. Я не ризикнула повторити її експеримент, тож стверджувати чи заперечувати ці враження не берусь.

IMG_0500

Натомість мені принесли дуже смачний ерл-грей (у Парижі, де б ми не замовляли чай, він подавався у пакетиках однієї марки) і трішки приторне яблучне тістечко. Нічого особливого, лише простий десерт, за яким минають дружні посиденьки.

 

Атмосфера

Багато відвідувачів, доволі шумно, з різних куточків можна почути російську, китайську та французькі мови, що зовсім не дивно для такого популярного місця. У закладі лунає сучасна музика (а так хочеться почути звуки тих же 30-х, як у кіно). Заради цікавості сюди варто завітати, однак із тихеньким затишним кафе, яке ми бачили у “Амелі” тут залишилось мало чого спільного.

 

Ціни

Якщо кав`ярня – популярна на цілий світ, то і орієнтуватиметься вона здебільшого на туристів. Відповідно, ціни у “Les 2 moulins” вищі від середньостатистичного паризького громадського закладу. Наприклад кава тут дорожча на 2 – 5 євро, а десерти приблизно на 3.

IMG_0490

IMG_0511

Висновки

До “2 млинів” обов`язково варто зайти, якщо Ви – прихильник кіночтрічки “Амелі” і вперше відвідуєте Париж. Вас навряд чи пробере очікувана романтика і навряд чи вразять страви цього закладу. Однак десь у душі Ви поставите ще одну галочку і станете ще трішки ближчими до уього прекрасного, що дали цьому світові французи. Адже, хто зна, можливо Ви сидітимете саме на тому стільці, на якому 14 років тому, відпочивала між зйомками сама Одрі Тоту :)

Categories: Paris, Tasty Places